Zamknij

Gwałt w Rimini. Nieletni bandyci usłyszeli zarzuty

Redakcja
10.12.2017 09:57
Gwałt w Rimini. Nieletni bandyci usłyszeli zarzuty
fot. PAP/EPA

Osiem zarzutów znalazło się w akcie oskarżenia wobec nieletnich sprawców napaści na dwoje Polaków w Rimini - podały w sobotę media. Dwaj bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk staną przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii 28 marca.

Wszystko o sprawie gwałtu na 26-letniej Polce w Rimini na RadioZET.pl

Sąd dla nieletnich postanowił, że sprawcy sierpniowej napaści na polskich turystów i gwałtu na plaży nad Adriatykiem będą sądzeni w trybie natychmiastowym, przy drzwiach zamkniętych.

Cała trójka mieszka w rejonie miasta Pesaro. Po aresztowaniu na początku września wszyscy zostali umieszczeni w zakładach karnych dla nieletnich w Rzymie, Turynie i Bolonii.

Ich adwokaci poinformowali, że wystąpią o osądzenie oskarżonych w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary maksimum o jedną trzecią. Synom imigrantów z Maroka i Nigerii zarzuca się zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała łącznie w czasie trzech napadów w sierpniu w Rimini.

Zobacz także

Jedyny pełnoletni członek gangu, Kongijczyk Guerlin Butungu, którego również sądzono w trybie uproszczonym, został skazany w listopadzie przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia.

Zagłosuj

Czy gwałciciele z Rimini powinni być sądzeni w Polsce?

Liczba głosów:

RadoZET.pl/PAP/DG