Zamknij

Ringo Starr i Barry Gibb są teraz szlachcicami. Tytuły nadała królowa Elżbieta II

Redakcja
30.12.2017 14:44
Ringo Starr i Barry Gibb są teraz szlachcicami. Tytuły nadała królowa Elżbieta II
fot. Wikimedia Commons

Były perkusista zespołu "The Beatles" Ringo Starr, muzyk "Bee Gees" Barry Gibb i były wicepremier Nick Clegg są wśród osób, które otrzymały najwyższe tytuły szlacheckie za wybitne osiągnięcia - podał Pałac Buckingham.

Wyróżnienia przyznawane są przez królową Elżbietę II dwa razy w roku - w Nowy Rok i w ramach obchodów jej oficjalnych urodzin w czerwcu.

25 osób, które otrzymało najwyższe tytuły szlacheckie, będzie mogło posługiwać się honorowymi tytułami Sir i Dame przed imieniem.

Łącznie królowa Elżbieta II odznaczyła aż 1123 osoby, z czego 551 - 49 proc. - to kobiety.

Wyróżnieni zostali m.in. była redaktor naczelna brytyjskiego "Vogue" Alexandra Schulman i aktor Hugh Laurie (Komandorzy Orderu Imperium Brytyjskiego), a także kapitan kobiecej drużyny krykieta, która wygrała mistrzostwo świata Heather Knight (Oficer Orderu Order Imperium Brytyjskiego).

Na liście znalazły się także dwie osoby mające 101 lat - podpułkownik Mordaunt Cohen, która została doceniona za zasługi na rzecz edukacji o drugiej wojnie światowej i Helena Jones za pracę z młodzieżą w walijskim mieście Brecon.

Jednocześnie zaznaczono, że w przyszłości na honory mogą także liczyć osoby, które w "inspirujący" sposób działały po czerwcowym pożarze apartamentowca Grenfell Tower w Londynie oraz jednocząc społeczność po zamachach terrorystycznych w Londynie i Manchesterze.

RadioZET.pl/pap/maal