Zamknij

Robert Evans nie żyje. Producent m.in. "Ojca Chrzestnego" zmarł w wieku 89 lat

28.10.2019 20:33
Robert Evans nie żyje. Producent m.in. "Ojca Chrzestnego" zmarł w wieku 89 lat
fot. EAST NEWS

Robert Evans - słynny producent filmowy, m.in. filmów Romana Polańskiego: „Dziecko Rosemary” i „Chinatown” oraz dzieła Francisa Forda Coppoli „Ojciec Chrzestny" - odszedł w wieku 89 lat. Bardzo smutną wiadomość przekazały zagraniczne media.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O śmierci Roberta Evansa poinformowały "The Guardian” i "Variety”.

Twórczość

Robert Evans związany był z kinem od wielu lat. Debiutował jako aktor. Można go było zobaczyć m.in. w "Człowieku o tysiącu twarzy” z 1957 roku, lub „Słońce też wschodzi” (również 1957 r.). Zagrał też w filmie z 1952 roku „Lydia Bailey", "Wszystko co najlepsze" i "Za wcześnie na miłość" (1960 r.).

Zobacz także

Robert Evans na dłuższą metę nie widział się jednak w roli aktora. To właśnie dla produkcji filmowej postanowił porzucić swoją pierwszą profesję. Jego pierwszym miejscem zatrudnienia była wytwórnia „Paramount Pictures”, a pierwszym wyprodukowanym przez niego filmem - „Detektyw”, w którym główną rolę zagrał Frank Sinatra.

Zobacz także

Jest także producentem legendarnych dzieł  światowej kinematografii – chodzi między innymi o „Ojca chrzestnego” z 1972 roku oraz „Ojca chrzestnego II” z 1974 r., Francisa Forda Coppoli . Evans wyprodukował również film „Wielki Gatsby”, a także „Dziecko Rosemary” i „Chinatown” w reżyserii Romana Polańskiego. Z kolei jako już niezależny filmowiec, wyprodukował „Maratończyka” w 1976 r.

Zobacz także

RadioZET.pl/onet.p/wp.pl