Zamknij

Nie żyje Robert Hardy - aktor z Harry'ego Pottera

Redakcja
04.08.2017 14:09
Robert Hardy
fot. screen

Smutne wieści dotarły z Wielkiej Brytanii. W wieku 91 lat zmarł aktor Robert Hardy, którego znamy m.in. z serii filmów o Harrym Potterze. O jego śmierci poinformowała stacja BBC.

Robert Hardy urodził się 29 października 1925 roku w Cheltenham. Rozpoczął karierę w latach 40. jako aktor klasyczny - występował w teatrze, potem też w telewizji.

Jako aktor filmowy zapadł w pamięć m.in. dzięki roli Ministra Magii, Korneliusza Knota, w którego postać wcielał się w czterech częściach opowieści o Harrym Potterze. Łącznie zagrał w przeszło 70 produkcjach kinowych i telewizyjnych, wśród których były m.in. Frankenstein, Lassie czy Zgromadzenie.

Informację o śmierci Roberta Hardy'ego skomentowała już w sieci J.K. Rowling.

- Jest mi bardzo smutno słyszeć informację o Robercie Hardym. Był tak bardzo utalentowanym aktorem i każdy, kto pracował z nim na planie Pottera, uwielbiał go - napisała na Twitterze.

Przypomnijmy, że Robert Hardy to kolejny aktor z ekipy Harry'ego Pottera, którego pożegnaliśmy w ostatnich miesiącach. W styczniu 2017 zmarł John Hurt, znany z roli pana Ollivandera. Z kolei na początku 2016 roku odszedł Alan Rickman, czyli Severus Snape.

RadioZET.pl/SA