Zamknij

Robert Trump nie żyje. Zmarł brat prezydenta USA Donalda Trumpa

16.08.2020 08:23
Robert Trump
fot. CHIP SOMODEVILLA/Getty AFP/East News

Robert Trump, młodszy brat prezydenta USA Donalda Trumpa nie żyje. Zmarł w sobotę w nowojorskim szpitalu w wieku 71 lat - poinformował prezydent w opublikowanym oświadczeniu. Przyczyna smierci nie została ujawniona. 

Robert Trump, młodszy brat Donalda Trumpa spędził w czerwcu ponad tydzień na oddziale intensywnej terapii nowojorskiego szpitala Mount Sinai na Manhattanie. Media amerykańskie informowały o poważnej chorobie Roberta Trumpa, ale nie jest jasne na jaką chorobę cierpiał. Donald Trump odwiedził swojego brata w szpitalu w piątek po południu. Powiedział wówczas dziennikarzom, że "przeżywa on ciężki czas".

''Z ciężkim sercem informuję, że mój wspaniały brat, Robert, odszedł w spokoju dzisiejszej nocy. Był nie tylko moim bratem, ale najlepszym przyjacielem. Będzie mi go bardzo brakować, ale spotkamy się znowu. Jego pamięć pozostanie w moim sercu na zawsze. Robert, kocham Cię. Spoczywaj w spokoju'' - napisał Trump.

Robert Trump nie żyje. Kim był brat prezydenta USA Donalda Trumpa? 

Robert Trump był najmłodszym z rodzeństwa Trumpów i utrzymywał bliskie kontakty ze swym starszym, 74-letnim bratem. Młodszy brat Donalda Trump zaajmował się administrowaniem i kierowaniem inwestycjami imperium nieruchomościowego rodziny Trumpów.

Jak mówią przyjaciele rodziny, Robert i Donald bardzo różnili się charakterami. Prezydent Donald Trump przyznawał, że Robert "jest znacznie bardziej cichy i spokojny niż ja".

W czerwcu br. Robert Trump wystąpił na drogę sądową próbując zapobiec publikacji książki siostrzenicy prezydenta, Mary Trump, zatytułowanej "Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka świata". Książka ma mieć charakter demaskatorski i ujawniać wiele kłopotliwych informacji o prezydencie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP