Zamknij

Powstaje książka uderzająca w rodzinę królewską. Głos zabrali Harry i Meghan

25.07.2020 18:34
Książę Harry księżna Meghan
fot. Dominic Lipinski/Press Association/East News

Książę Harry i jego żona Meghan dystansują się od doniesień na temat ich udziału w powstawaniu książki na temat pary królewskiej. Na Wyspach Brytyjskich powstaje publikacja „Finding Freedom” („Znajdując wolność”) na ich temat. Jak przewiduje tamtejsza prasa, w znacznej części będzie to książka mocno krytyczna wobec rodziny królewskiej.

Rodzina królewska przeszła istną rewolucję wskutek decyzji księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Po jej staraniach książę Harry zdecydował o zrzeczeniu się przywilejów rodu królewskiego. Para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych.

Para pozostawała na świeczniku w mediach, mimo pęknięć w rodzinie królewskiej. Brytyjskie tabloidy wnikliwie wracają do rys, które monarchia chciałaby ukryć. Prześcigają się w doniesieniach na temat powstającej publikacji, mającej ujawnić podziały w rodzinie.

Harry i Meghan nie wnieśli wkładu w książkę o rodzinie królewskiej

Zobacz także

Książę Harry i księżna Meghan odnieśli się do fali spekulacji na temat ich udziału w tej materii. W wystosowanym dziś oświadczeniu przyznali wprost, że nie pomogli autorom w tworzeniu publikacji, między innymi na ich temat.

Książę i księżna Sussex nie udzielali wywiadów ani nie wnieśli żadnego wkładu w „Finding Freedom"

- oświadczył lakonicznie rzecznik pary książęcej, cytowany przez Reutera.

Książka dwójki dziennikarzy (Omid Scobie i Carolyn Durand) specjalizujących się w sprawach rodziny królewskiej ma opisywać napięte stosunki między parą książęcą a resztą rodziny. Jej fragmenty przytoczył dzisiaj dziennik „The Times”. Zdaniem autorów para miała już dość „zgorzknienia i wewnętrznych walk, co skłoniło obojga do opuszczenia rodziny królewskiej”.

Zobacz także

Znalazł się w konflikcie (książę Harry) ze swoją rodziną bardziej niż kiedykolwiek. Nie była to łatwa decyzja, aby przeciwstawić się odwiecznym zasadom monarchii, ale dla Harry'ego była to jedyna możliwość „naprawienia rzeczy dobrze dla własnej małej rodziny”, jak podało źródło bliskie parze(...) To go rozdziera. Kocha królową, ale jego żona czuje się urażona. Cały świat Harry'ego to Archie

- ujawnił dziś "The Times”.

Opublikowane fragmenty książki mówią też o rzekomej niechęci Windsorów do pochodzącej z USA księżnej oraz zazdrości ze względu na popularność pary. Z kolei „The Telegraph” donosi, że Harry i Meghan zaczęli uchodzić za innowatorów mogących zmienić zwyczaje w monarchii, co nie spodobało się na dworze królewskim. 

W lutym para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, ogłaszając potem rezygnację ze swoich oficjalnych ról w brytyjskiej monarchii.

RadioZET.pl/The Times/PAP