Zamknij

Romans zakonnicy powodem zamknięcia XVII-wiecznego klasztoru

25.11.2019 17:23
Zakonnica
fot. Shutterstock

Rzekomy romans jednej z zakonnic miał przyczynić się do zamknięcia XVII-wiecznego klasztoru w Sansepolcro w Toskanii. Kobieta dementuje te informacje i przekonuje, że sprawa jest "bardziej skomplikowana".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Siostra Maria, o której rozpisują się lokalne media, była zakonnicą obdarzoną "silnym charakterem" i "niesamowitą, niespotykaną energią". To głównie dzięki jej umiejętnościom w zarządzaniu, udało się najpierw reaktywować, a następnie z powodzeniem prowadzić XVII-wieczny klasztor w Sansepolcro w Toskanii.

Zobacz także

Po czterech latach poinformowano jednak nagle, że klasztor zostanie "definitywnie" zamknięty. Co było powodem takiej decyzji? Media we Włoszech piszą o rzekomym romansie siostry Marii. Kobieta miała "zakochać się w miejscowym mężczyźnie" i w efekcie zdecydować się na opuszczenie murów XVII-wiecznego klasztoru.

Zobacz także

Siostra Maria dementuje te doniesienia i podkreśla, że sprawa ta jest zdecydowanie bardziej "skomplikowana". – Chcieli opowiedzieć tę historię, pozwólmy im to robić – powiedziała. – Historia jest znacznie bardziej skomplikowana, niż się wydaje – dodała.

klasztor w toskanii
fot. Daily Mail

Po jej odejściu w klasztorze zostały jedynie trzy zakonnice, które nie udźwignęły ciężaru związanego z zarządzeniem. – Są we łzach, ja też płaczę - przyznaje siostra Maria.

Zobacz także

Sprawę skomentował także biskup Arezzo Riccardo Fonta. Duchowny przyznał, że ostatnie wydarzenia w Sansepolcro, to „bolesna sytuacja dla wszystkich zaangażowanych”.

RadioZET.pl/ Daily Mail/ La Repubblica