Zamknij

Strzelanina w moskiewskim sądzie. Cztery osoby nie żyją, są też ranni

Redakcja
01.08.2017 14:26
Moskwa
fot. Twitter/New Media

Strzelanina w moskiewskim Sądzie Obwodowym. Według tamtejszych mediów, powołujących się na relacje świadków, strzały słychać było podczas rozprawy jednej z najgroźniejszych moskiewskich grup przestępczych. Na razie potwierdzono cztery ofiary śmiertelne i dwoje rannych. Wszystkich przebywających w budynku ewakuowano.

O incydencie jako pierwszy poinformował rosyjsko języczny portal RIA Novosti, potem informację podchwyciły również anglojęzyczne media:

Powołując się na relacje świadków - m.in. mecenas Sofii Rubasskayi - padło 20 strzałów. Na początku informowano o dwojgu rannych: urzędniczce sądowej oraz ochroniarzu. Ale kilka minut później podano informację o czterech śmiertelnych ofiarach zajścia - byli to oskarżeni w procesie.

Zdarzenie miało miejsce podczas głośnego procesu grupy przestępczej określana mianem "GTA" (nazwa inspirowana słynną grą komputerową). Zasiadający na ławie oskarżonych gangsterzy znani byli z organizowania nielegalnych nocnych wyścigów samochodowych na ulicach Moskwy oraz zabójstw dokonywanych na trasach szybkiego ruchu.

Więcej informacji tutaj:

Zobacz także

RadioZET.pl/RIA Novosti/Twitter/MP