Zamknij

Wyprodukowali gadżet na mundial w Rosji. Okazuje się, że jest niebezpieczny [WIDEO]

Redakcja
01.06.2018 23:15
Wyprodukowali gadżet na mundial w Rosji. Okazuje się, że jest niebezpieczny [WIDEO]
fot. YouTube screen

Dwie sieci supermarketów w Rosji wstrzymują sprzedaż wody w kulistych butelkach, których kształt nawiązuje do piłki nożnej. Powodem są doniesienia, że działają one jak soczewka i mogą spowodować zapalenie się pobliskich przedmiotów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał w piątek portal RBK, tego dnia druga sieć supermarketów poinformowała, że wycofuje butelki w kształcie piłki nożnej. Powodem są "informacje w mediach i internecie o potencjalnych zagrożeniach dla naszych klientów" - oświadczyły służby prasowe tej sieci.

W internecie pojawiły się doniesienia, że jeśli taka butelka stoi na słońcu, to może spowodować zapalenie się leżących w pobliżu przedmiotów. Doniesienia te sprawdzała redakcja działającego w Petersburgu portalu Fontanka.ru. Dziennikarze ogłosili, że np. papier czy pudełko zapałek, na które padały skupione przez kulistą butelkę promienie słoneczne, zapaliły się w ciągu około minuty.

Producent wody zapewnił ze swej strony, że gwarantuje bezpieczeństwo konsumentom, jeśli przestrzegają oni zasad opisanych na etykiecie: woda powinna być przechowywana w zacienionym i przewiewnym miejscu, w temperaturze do +25 stopni Celsjusza.

Butelki w kształcie piłki nożnej, o pojemności 2,5 litra, jeden z popularnych w Rosji producentów wody butelkowanej wprowadził na rynek przez mistrzostwami świata, które rozpoczną się w tym kraju 14 czerwca.

Mundial 2018: mecze reprezentacji Polski

Mecz otwarcia MŚ 2018 Polska - Senegal już 19 czerwca w Moskwie. Starcie Polska - Kolumbia odbędzie się w Kazaniu 24 czerwca, a mecz Polska - Japonia, zamykający dla nas rozgrywki grupowe, 28 czerwca w Wołgogradzie.

RadioZET.pl/PAP/DG