Co rosyjskie media piszą o Morawieckim? Głównym tematem Ukraina

Redakcja
13.12.2017 11:08
Morawiecki
fot. PAP

W swoim wtorkowym expose Mateusz Morawiecki stosunkowo niewiele miejsca poświęcił polityce zagranicznej. Spójrzmy więc, jakie reakcje wywołało jego zaprzysiężenie za naszą wschodnią granicą.

Zagłosuj

Uważasz, że możemy z optymizmem patrzeć na nowy rząd?

Liczba głosów:

Przede wszystkim pisze się tam o nowym premierze niewiele. Samym expose główne dzienniki się nie zainteresowały, Lenta.ru pisze natomiast o tym, co nowy polski premier powiedział o przyszłych relacjach z Ukrainą.

Zobacz także

Nasze stosunki z Ukrainą to jest zresztą temat, którym rosyjskie media co jakiś czas się interesują. Teraz np. piszą o planach pogłębienia stosunków Polski nie tylko z naszym wschodnim sąsiadem, ale także z Gruzją i Litwą.

Drugi zauważony aspekt, to zapowiedź rychłego uniezależnienia się Polski od dostaw rosyjskiego gazu. I to właściwie wszystko, więcej artykułów pojawiało się wcześniej po ogłoszeniu dymisji rządu Beaty Szydło, teraz po expose informacji jest stosunkowo niewiele.

Zwierzę pod choinkę. Dobry pomysł? Nagraj się i wygraj smartfon

Rosyjskie media dużo informowały również o niedawnej wypowiedzi Jana Parysa z MSZ, że istnienie Ukrainy nie jest warunkiem niezbędnym dla istnienia wolnej Polski.

RadioZET.pl/MSo/MP