Zamknij

Pożar lotniskowca. Tragiczny bilans, nie żyje jedna osoba a jedna jest zaginiona

13.12.2019 07:59
Pożar lotniskowca. Tragiczny bilans, nie żyje jedna osoba a jedna jest zaginiona
fot. AFP/EAST NEWS

W pożarze na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow w Murmańsku zginął żołnierz. Jego zwłoki znaleziono podczas gaszenia ognia - poinformowały służby prasowe Floty Północnej. Jedna osoba jest zaginiona. Poszkodowanych zostało 12 osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bilans ten podano w czwartek późnym wieczorem. Wcześniej media informowały o jedenastu poszkodowanych i trzech zaginionych, wśród których był oficer nadzorujący prace remontowe. Oficjalnie nie potwierdzano tych informacji.

Zobacz także

Pożar na pokładzie okrętu lotniczego

Pożar wybuchł w jednej z komór lotniskowca, przechodzącego planowy remont, podczas prac spawalniczych, i objął powierzchnię około 600 metrów kwadratowych. Przyczyną prawdopodobnie było naruszenie przepisów bezpieczeństwa podczas prac. Dla samego okrętu skutki pożaru nie będą katastrofalne, bo ogień zniszczył instalacje, które i tak miały być wymienione w trakcie remontu - podał w piątek dziennik "Kommiersant".

Zobacz także

W październiku 2018 roku doszło do niewłaściwego zatopienia doku, w którym Admirał Kuzniecow remontowany był w Murmańsku. Dwie osoby zginęły. Na pokład okrętu podczas wypadku upadł ciężki żuraw dźwigowy, ale resort obrony zapewniał, że nie doszło do znacznych uszkodzeń. Zapowiadano wtedy, że remont lotniskowca zakończy się zgodnie z planem w 2022 roku.

Zobacz także

Admirał Kuzniecow, jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej, ma do końca 2022 roku przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, uzbrojenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej.

 

RadioZET.pl/PAP