Zamknij

Pokoje hotelowe zalał wrzątek. Nie żyje kilka osób, w tym dziecko

20.01.2020 19:53
Pokoje hotelowe zalał wrzątek. Nie żyje kilka osób, w tym dziecko
fot. SPUTNIK Russia/East News

Makabryczna śmierć gości rosyjskiego hotelu. W wyniku pęknięcia rury centralnego ogrzewania z gorącą wodą, pokoje hotelowe – w których przebywali  - zostały zalane wrzątkiem. Żywcem ugotowało się pięć osób, w tym jedno dziecko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pięć osób zginęło w hotelu w Permie w europejskiej części okolic Uralu w Rosji na skutek pęknięcia rury centralnego ogrzewania i zalania pomieszczeń - poinformowało w poniedziałek rosyjskie ministerstwo do srpaw sytuacji nadzwyczajnych.

Zobacz także

Do wypadku doszło w nocy, w prywatnym hotelu mieszczącym się w suterenie domu mieszkalnego. Na skutek pęknięcia rury centralnego ogrzewania z gorącą wodą pomieszczenie zostało zatopione. Zginęło co najmniej pięć osób, a trzy osoby z poparzeniami przewieziono do szpitala.

Zobacz także

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował o wszczęciu sprawy karnej.

Pięć osób – w tym dziecko- ugotowało się żywcem

Jak z kolei informują zagraniczne media, pięcioro gości hotelu ugotowało się żywcem. Wrzątek zalał pomieszczenia, w których przebywali. W całym zdarzeniu rannych zostało 6 osób.

Jak również wynika z relacji zagranicznych portali, zaadaptowany w domu mieszkalnym hotel mieścił się w piwnicy i liczył łącznie 9 pokoi. Rosyjskie władze poinformowały, że w tragicznym wypadku śmierć poniosło także dziecko.

Zobacz także

Warto podkreślić, że w zeszłym roku rosyjski parlament wydał zarządzenie, na mocy którego zabroniono aranżowania pomieszczeń w budynkach mieszkalnym do usług hotelarskich.

 

RadioZET.pl/PAP/metro.co.uk/bbc.com/euronews.com/dailymail.co.uk