Zamknij

Nowosybirsk: Pożar w fabryce. Wiele ofiar śmiertelnych

Redakcja
04.01.2018 11:10
Nowosybirsk: Pożar w fabryce. Wiele ofiar śmiertelnych
fot. East News

W pożarze w fabryce obuwia pod Nowosybirskiem zginęło w czwartek 10 pracujących tam cudzoziemców, w większości Chińczyków - poinformował miejscowy oddział rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Ogień wybuchł rano w magazynie i hali produkcyjnej fabryki w miejscowości Czernorieczenskij w obwodzie nowosybirskim i objął powierzchnię 2 tys. metrów kw. Składowane tam były materiały przeznaczone do produkcji obuwia, a także gotowe obuwie. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie krótkie spięcie lub wadliwe działanie systemu zasilania.

- Zginęło 10 pracowników magazynu i zatrudnionych przy produkcji - podano. Trwa ustalanie, ile osób łącznie przebywało w fabryce, gdy wybuchł pożar.

Według służb uczestniczących w akcji ratunkowej dwie ofiary to obywatele Kirgizji, a pozostałe - Chin.

- Za główną wersję wybuchu pożaru uważa się zwarcie bądź awarię systemu zasilania i okablowania. Jednak możliwe jest, że robotnicy nie byli przeszkoleni w kwestii podstawowych zasad bezpieczeństwa - podało źródło w oddziale ministerstwa.

W akcji ratunkowej uczestniczy ok. 90 osób. Działania utrudniają silne mrozy, temperatura w Czernorieczenskim wynosi minus 36 stopni Celsjusza.

RadioZET.pl/PAP/KM