Zamknij

Rosja: Strzelanina w sądzie. Zginęło trzech oskarżonych o napady i zabójstwa

Redakcja
01.08.2017 18:23
Rosja: Strzelanina w sądzie. Zginęło trzech oskarżonych o napady i zabójstwa
fot. PAP/EPA

W sądzie w Moskwie doszło do strzelaniny między oskarżonymi o napady i zabójstwa, którzy odebrali broń konwojentowi, a funkcjonariuszami gwardii narodowej. Zginęło trzech podsądnych, dwóch jest ciężko rannych; lżej ranny został funkcjonariusz gwardii.

Pierwsze doniesienia mówiły o co najmniej 20 strzałach w budynku sądu obwodowego w Moskwie. O ofiarach śmiertelnych powiadomiła następnie obrończyni jednego z oskarżonych.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał następnie w komunikacie, że pięciu członków grupy przestępczej sądzonej za napady i zabójstwa było pilnowanych przez dwoje konwojentów - kobietę i mężczyznę. W windzie jeden z oskarżonych zaatakował konwojenta; grupa odebrała strażnikom broń, jednak ci zdołali wezwać na pomoc funkcjonariuszy gwardii. Gdy winda się zatrzymała, w wymianie ognia z funkcjonariuszami czekającymi na piętrze zginęło trzech oskarżonych, a dwóch zostało ciężko rannych. Przewieziono ich do szpitala.

Konwojenci, na których napadli przestępcy, odnieśli liczne obrażenia, mężczyzna jest w szpitalu. Komitet Śledczy wszczął dochodzenie w sprawie strzelaniny. Proces sądowy członków grupy przestępczej, która dokonywała napadów na trasach pod Moskwą, toczył się od sierpnia 2016 roku. Ofiarami przestępców, którzy dokonali łącznie 17 zabójstw, byli kierowcy i pasażerowie aut. Na ławie oskarżonych zasiadło 11 osób.

RadioZET.pl/pap/maal