Zamknij

Gorąca linia z Władimirem Putinem - Rosjanie dzwonili do prezydenta Rosji z pytaniami

Redakcja
15.06.2017 17:01
Putin
fot. PAP/EPA

"Bezpośrednia linia z Władimirem Putinem", czyli doroczna konferencja rosyjskiego prezydenta trwała prawie 4 godziny. Rosjanie przysłali prawie 2 miliony pytań, zdążył odpowiedzieć na ponad 70, m.in. dotyczących polityki zagranicznej oraz rodziny. Pytanie o ew. start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich jednak nie padło.

"Bezpośrednia linia z Władimirem Putinem" to gigantyczne przedsięwzięcie rosyjskiej telewizji, a dla wielu Rosjan szansa na załatwienie życiowych kłopotów.

Pomoc obywatelom

Rosjanie, którym udało się dodzwonić do prezydenta usłyszeli wiele obietnic.

Kobieta z wschodniej części kraju, której dom spłonął w pożarze, usłyszała, że może liczyć na jego wsparcie. Innej, której dom został zniszczony podczas powodzi, a nie otrzymała. rządowej zapomogi Putin obiecał, ze odwiedzi ją gubernator jej regionu.

Kto wspiera Nawalnego?

Nie obyło się bez politycznych akcentów. Putin oskarżył za to brytyjską telewizję BBC o wspieranie swojego głównego oponenta Aleksieja Nawalnego.

Żartem zaoferował również azyl zwolnionemu niedawno dyrektorowi FBI Jamesowi Comeyowi i przekonywał, że amerykańskie sankcje wobec Moskwy to wynik wewnętrznej walki politycznej w Stanach Zjednoczonych.

Udane życie rodzinne

Zapewniał, że kryzys gospodarczy w kraju już się skończył. Uchylił także rąbka tajemnicy na temat swojego życia rodzinnego - powiedział m.in, że właśnie urodził mu się drugi wnuk i że jego córki z rodzinami prowadzą normalne życie w Rosji

Rzecznik Kremla poinformował, że prezydent Putin przygotowywał się do maratonu pytań przez 48 godzin.

RadioZET.pl/DW/MP