Zamknij

Trzy siostry zabiły ojca. Mężczyzna miał traktować je jak niewolnice

Redakcja
03.08.2018 21:04
Trzy siostry zabiły ojca, bo miał traktować jej jak niewolnice
fot. Reporters / GYS/REPORTER/EastNews

Trzy siostry w wieku 17, 18 i 19 lat zostały oskarżone o zamordowanie swojego ojca. Dziewczyny twierdzą, że 57-latek znęcał się nad nimi, dręczył i traktował jak niewolnice. - Kazał nam chodzić nago po domu - mówią nastolatki.

Ciało mężczyzny znaleziono 27 lipca w jednym z moskiewskich apartamentów. Jak wykazała sekcja zwłok, zginął od ok. 40 ran kłutych oraz uderzeń młotkiem w głowę. Na jego twarzy odkryto ślady gazu pieprzowego.

Dramat sióstr w Rosji

Nastolatki przyznały się do winy i zostały tymczasowo aresztowane do 28 września, gdzie będą oczekiwały na wyrok. Jak tłumaczą swoją zbrodnię?

- Traktował nas jak niewolnice. Nie pozwalał nosić normalnych ubrań, nie mogłyśmy korzystać z internetu. Zainstalował w domu kamery, bo chciał śledzić każdy nasz krok. Nie pozwalał nam chodzić do szkoły. Najgorsze było to, że kazał nam chodzić nago po mieszkaniu. Groził, że nas zabije - powiedziała 19-letnia Kristina. Rok młodsza Angelina wyznała, że "woli żyć w więzieniu niż z ojcem", który miał dopuści się także gwałtu na jednej z nich.

Zdaniem śledczych, 17-letnia Maria miała zadźgać ojca, a jej starsze siostry uderzały go młotkiem w głowę.

Jeśli sąd uzna ich winę, pełnoletnim dziewczynom grozi do 20 lat więzienia. Najmłodsza z nich może trafić za kratki na okres o połowę krótszy.

RadioZET.pl/BBC/KS