Zamknij

Rosja: Wybuch na stacji benzynowej. 13 osób rannych, słup ognia nad miastem

11.08.2020 17:16
Wołgograd, wybuch na stacji paliw
fot. screen Liveumap Twitter

Wybuch na stacji benzynowej w Wołgogradzie (Rosja) ranił co najmniej 13 osób – podały rosyjskie i światowe media. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych groźnej eksplozji.

Wybuch zmiótł z powierzchni ziemi stację benzynową w rosyjskim Wołgogradzie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem. Zdarzenie uchwycili mieszkańcy, ale i kierowcy poruszający się w kierunku stacji. 

Ich relacje w krótkim czasie obiegły świat. Zdjęcia i nagrania z momentu wybuchu wzbudzają grozę - nad miastem pojawił się ogromny słup ognia, a kierowcy - w trosce o bezpieczeństwo - zatrzymywali swoje pojazdy daleko od miejsca eksplozji.

Wołgograd: Wybuch na stacji paliw. Nad miastem pojawił się słup ognia

Wśród rannych są strażacy, których wezwano do gaszenia pożaru na stacji paliw i niwelowania skutków wybuchu.

Służby nie podały przyczyn katastrofy, jednak można przypuszczać że w rejonie ze zbiornikami paliwa doszło do pożaru. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji podało, że na miejsce zdarzenia przyjechało 60 strażaków w 11 zastępach. Na szczęście nie było informacji o ofiarach śmiertelnych.

Internauci zwracają uwagę, że to kolejna groźna eksplozja w krótkim odstępie czasowym. Porównania do katastrofy w Bejrucie pojawiają się samoistnie.

RadioZET.pl/Express.co.uk/