Zamknij

Kobiecie odebrano dzieci, bo...zmniejszyła sobie piersi

Redakcja
22.09.2017 17:25
Operacja
fot. Pixabay

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w Rosji. Matce dwojga dzieci opieka społeczna odebrała synów, ponieważ zmniejszyła sobie piersi, co zdaniem urzędników...stanowiło podejrzenie, że kobieta zamierza zmienić płeć.

Historia, choć brzmi absurdalnie, wydarzyła się naprawdę. Opisał ją wychodzący w Rosji anglojęzyczny dziennik "The Moscow Times".

Julia Sawinowska, mieszkanka Jekaterynburga, poddała się zabiegowi zmniejszenia piersi. Jak sama twierdzi, zbyt dużych rozmiarów biust przeszkadzał jej w codziennym życiu oraz wykonywaniu różnych aktywności, takich jak sport czy zabawa z dziećmi.

Inne spojrzenie na tę sprawę miała miejscowa opieka społeczna. W opinii urzędników, działanie kobiety wykazywało uzasadnione podejrzenie, że zamierza ona zmienić płeć. Podjęto więc decyzję o odebraniu jej dwóch synów.

Nie wiadomo na razie, jak zakończyła się sprawa. Wiadomo natomiast, że kobietę poparł szpital, w którym przeprowadzono operację - instytucja wydała specjalny komunikat, poświadczający, że zabieg ten miał charakteru korekty płci ani w żaden sposób do niego nie prowadził.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP