Zamknij

Rosyjski wartownik zastrzelił na warcie 8 żołnierzy. Zaważyło załamanie nerwowe?

25.10.2019 17:03
Żołnierz Rosja
fot. Pixabay.com

Rosyjski żołnierz zastrzelił na warcie na Dalekim Wschodzie ośmiu innych żołnierzy i ranił kolejnych – podała PAP, powołując się na komunikat tamtejszego resortu obrony.

Do zdarzenia doszło w Kraju Zabajkalskim. Trzymający wartę żołnierz z niewiadomych powodów zaczął strzelać do innych mundurowych.

Zobacz także

Ze wstępnych ustaleń z miejsca zdarzenia wynika, że do czynów żołnierza mogło dojść na tle załamania nerwowego, spowodowanego prywatnymi okolicznościami, niezwiązanymi z odbywaniem służby wojskowej

oświadczenie rosyjskiego resortu obrony

Do postrzałów doszło o godz. 18 czasu lokalnego w bazie nieopodal miasta Gornyj, ok. 150 km od granicy z Mongolią (godz. 11 w Polsce). Relacja portalu Baza wygląda bardziej wstrząsająco. Służący w jednostce kilka miesięcy napastnik „celował w głowy wojskowych". Po strzałach dobijał swoich rannych współpracowników.

Zobacz także

Portal Life.ru pisze, że zbrodni dokonał zaledwie 20-letni R. Szamsutdinow. Został zatrzymany w jednostce wojskowej. Morderca przyznał się do zabójstw, jednak… nie żałował tego, co zrobił.

Dwóch rannych żołnierzy trafiło do lokalnych szpitali, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sprawie żołnierza prowadzone jest śledztwo.

RadioZET.pl/PAP/Life.ru