Zamknij

Rosja atakuje obwód winnicki. Pod ostrzałem obiekty krytycznej infrastruktury

25.04.2022 10:55

Rosja atakuje obwód winnicki Ukrainy. Rakiety spadły na miasta Żmerynka i Koziatyn. Szef władz obwodowych Serhij Borzow poinformował, że są ranni i zabici.

Rosja atakuje obwód winnicki. Pod ostrzałem obiekty krytycznej infrastruktury
fot. AA/ABACA/Abaca/East News/ZdjęcieIlustracyjne

Wojna w Ukrainie trwa od dwóch miesięcy. sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, że „Rosja już przegrała, a Ukraina już odniosła sukces, bo celem Rosjan było pozbawienie Ukrainy niezależności i to się nie udało”.  

Ukraińcy bronią się dzielnie przed atakiem najeźdźcy, ale nie można jeszcze mówić o zakończeniu konfliktu zbrojnego. Polska Agencja Prasowa podała, że armia rosyjska przeprowadziła kolejny poważny atak, w którym są zabici i ranni.

Rosja atakuje obwód winnicki

Szef władz obwodowych Serhij Borzow poinformował w nagraniu zamieszczonym na Telegramie, że siły rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek ataki rakietowe na miasta Żmerynka i Koziatyn w obwodzie winnickim.

- Wróg stara się atakować obiekty krytycznej infrastruktury. Niestety są zabici i ranni. Trwają akcje ratunkowe” – oznajmił szef władz obwodowych.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Po nieudanej próbie przeprowadzenia blitzkriegu wojska rosyjskie wycofały się spod Kijowa i rozpoczęły tzw. drugą fazę wojny w obwodzie charkowskim i Donbasie, czyli na wschodzie kraju. - Bitwa o Donbas zakończy się w ciągu 2-3 tygodni od jej rozpoczęcia – ocenił w rozmowie z portalem Meduza Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

RadioZET.pl/Meduza/PAP

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: