Zamknij

Rosja i Iran chcą powstrzymywać USA

Redakcja
08.09.2018 09:35
Rosja i Iran chcą powstrzymywać USA
fot. East News

Prezydent Rosji Władimir Putin i duchowo-polityczny przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei uzgodnili w piątek współpracę obu państw w celu "powstrzymania Ameryki". Obaj przywódcy spotkali się w Teheranie po szczycie poświęconym sytuacji w Syrii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Jednym z problemów, z którym postanowiliśmy wspólnie się zmierzyć, jest powstrzymywanie Ameryki, ponieważ Ameryka jest niebezpieczeństwem dla ludzkości i istnieje możliwość powstrzymania jej" - oświadczył Chamenei po spotkaniu z Putinem.

Zobacz także

W piątek w Teheranie odbył się szczyt z udziałem prezydentów Rosji, Turcji i Iranu - Władimira Putina, Recepa Tayyipa Erdogana i Hasana Rowhaniego - na którym omawiano sytuację w ogarniętej wojną domową Syrii. W komunikacie kończącym spotkanie jego uczestnicy zobowiązali się do wspólnego poszukiwania rozwiązania sytuacji w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej muhafazie Idlib.

Zobacz także

Przywódcy Rosji, Iranu i Turcji zgodzili się, że konieczne jest wyeliminowanie Państwa Islamskiego oraz związanego z al-Kaidą Frontu al-Nusra w Syrii. Dodali, że syryjski konflikt może zostać rozwiązany tylko drogą polityczną, a nie militarną. Uzgodniono też, że następny szczyt tych trzech państw odbędzie się w Rosji. 

RadioZET.pl/PAP/BM