Zamknij

Rosyjsko-amerykańskie spotkanie na Kremlu. Wspólnie powalczą z terroryzmem?

Redakcja
12.04.2017 20:12
Rosja
fot. PAP/EPA

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział po rozmowach w Moskwie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem, że obie strony potwierdziły wspólne zaangażowanie na rzecz "bezkompromisowej walki z terroryzmem międzynarodowym".

Na konferencji prasowej po rozmowach Ławrow wyjaśnił, że poruszono m.in. temat sytuacji na Ukrainie. Jak mówił, obie strony mają tu wspólne stanowisko - porozumienia mińskie powinny być wypełnione.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ławrow zapewnił, że Rosja jest otwarta na dialog ze Stanami Zjednoczonymi, a zarazem będzie oczekiwać wzajemności z ich strony.

- Obie strony uzgodniły powołanie grupy roboczej, by zająć się pomniejszymi kwestiami oraz dokonać postępu na drodze do ustabilizowania dwustronnych stosunków - powiedział Tillerson po spotkaniu.

Tillerson zaznaczył też, że dopóki nie zostanie osiągnięty pełen postęp w sprawie porozumień mińskich, mających na celu uregulowanie konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy, kraj ten pozostanie przeszkodą na drodze do poprawy stosunków amerykańsko-rosyjskich.

RadioZET.pl/PAP/DG