Zamknij

Samolot z Chórem Aleksandrowa spadł do Morza Czarnego. Teraz Rosja przedstawia wyniki śledztwa

Redakcja
01.06.2017 09:52
Samolot z Chórem Aleksandrowa spadł do Morza Czarnego. Teraz Rosja przedstawia wyniki śledztwa
fot. Sputnik/East News

W grudniu 2016 roku rosyjski samolot spadł do Morza Czarnego tuż po starcie z Soczi. Na pokładzie było blisko 70 członków znanego Chóru Aleksandrowa. Teraz Ministerstwo Obrony Rosji przedstawia wyniki swojego śledztwa.

"W wyniku śledztwa ustalono, że przyczyną wypadku mogło być naruszenie orientacji przestrzennej (rozeznania sytuacji) u dowódcy samolotu" - czytamy w komunikacie ministerstwa obrony wydanym w środę wieczorem.

Rosyjska komisja badająca katastrofę samolotu Tu-154 lecącego do Syrii nie stwierdziła udziału osób trzecich. Wykluczyła też wystąpienie jakichkolwiek naruszeń w tankowaniu samolotu w Soczi ani też przekroczenia zasad w kwestii rozmieszczenia ładunku i pasażerów samolotu.

Do katastrofy doszło 25 grudnia 2016 roku. Samolot Tu-154, z 84 pasażerami i ośmioma członkami załogi, leciał z Moskwy do Syrii. Miał zaplanowane międzylądowanie w Soczi w celu zatankowania. Tuż po ponownym starcie spadł do Morza Czarnego. Na pokładzie przebywali głównie członkowie Chóru Aleksandrowa. Wszyscy zginęli. Mieli zagrać koncert dla rosyjskich żołnierzy stacjonujących w bazie lotniczej Hmejmim.

RadioZET.pl/Sputnik/KM