Zamknij

Rosja pracuje nad nową śmiercionośną bronią. Putin pochwalił się postępami

19.05.2022 20:18
nowa broń Rosji
fot. PAP

Rosja pracuje nad nowym ofensywnym dronem - zapowiedział Siergiej Czemiezow, szef największego rosyjskiego koncernu zbrojeniowego Rostiech. Władimir Putin przekonuje, że dron będzie mógł przenosić nawet do 6 ton uzbrojenia.

Rosja ma zamiar wyprodukować nowego, ofensywnego megadroga o nazwie Myśliwy. Zgodnie z zapowiedziami, ma to być jeden z najcięższych dronów bojowych na świecie.

Władimir Putin zapowiada, że maszyna będzie mogła przenosić nawet do 6 ton uzbrojenia. Szczątkowe informacje wskazują, że Myśliwy będzie miał 19 metrów długości i skrzydła o rozpiętości 14 metrów. Masa drona ma wynosić 20 ton, a jego zasięg osiągnie do 6 tys. km.

Rosja wyprodukuje nowego megadrona

- W 2023 roku zaczniemy już seryjnie produkować i dostarczać ministerstwu obrony drony - powiedział Siergiej Czemiezow, szef rosyjskiego koncernu zbrojeniowego Rostiech. Dron ma być bardzo trudny do wykrycia przez radary.

Prace nad nowym dronem są utajnione. Wiadomo jednak, że prototyp maszyny był testowany po raz pierwszy w 2019 roku. Zakładano wówczas, że seryjna produkcja ruszy w 2025 roku, ale trwająca wojna wymusiła zmianę planów.

Megadrona konstruuje firma lotnicza Suchoj - odpowiedzialna za produkcję samolotów wojskowych oznaczonych symbolem Su.

RadioZET.pl/ TASS/ Aerotime

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje

C