Zamknij

"Ostrzegaliśmy cię. Biegnij, Zełenski, biegnij". Kadyrow grozi prezydentowi Ukrainy

10.10.2022 13:20

"Rosja tak naprawdę jeszcze nie zaczęła. Ostrzegaliśmy cię. Biegnij, Zełenski, biegnij" - napisał Ramzan Kadyrow. Przywódca Czeczenii, który jest jednym z najwierniejszych sojuszników Władimira Putina, oskarża Ukrainę o ataki na samozwańcze republiki ludowe w Doniecku i Ługańsku.

Kadyrow Zełenski
fot. AP Photo, Miguel Medina/AFP/East News

"229. dzień toczonej na pełną skalę wojny. 229. dzień próbują nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi. Całkowicie. Zamordować naszych ludzi, którzy śpią w domach w Zaporożu, zabić ludzi, idących do pracy w Dnieprze i Kijowie" - napisał na Facebooku Wołodymyr Zełenski.

Kadyrow grozi Zełenskiemu. "Ostrzegaliśmy cię"

Prezydent Ukrainy odniósł się w ten sposób do przeprowadzonych w poniedziałek rano przez Rosjanataków rakietowych na Kijów, a także inne ukraińskie miasta i regiony.

Na jego słowa zareagował Ramzan Kadyrow. "Zełenski narzeka na naloty na Kijów i inne miasta. A co myślałeś, frajerze? Że ty możesz, a inni nie?" - pytał w swoim wpisie na Telegramie przywódca Czeczenii i jeden z najwierniejszych sojuszników Władimira Putina.

W dalszej części oskarżył Ukrainę o to, że od "8 lat atakuje republiki ludowe" [chodzi o samozwańcze separatystyczne republiki, doniecką i ługańską, położone na wschodzie Ukrainy - red.].

8 lat bombardowania cywilów, niszczenia cywilnej infrastruktury [...] ostrzeliwania elektrowni jądrowych, wysadzania mostów i ostrzeliwania ważnych obiektów, ale kiedy to przeleciało nad twoją głową, to okazało się, że nikomu tego nie wolno? Ramzan Kadyrow

"Ostrzegaliśmy cię, Zełenski, że Rosja jeszcze tak naprawdę nie zaczęła, więc przestań narzekać [...], ale lepiej uciekaj, zanim nadejdzie. Biegnij, Zełenski, biegnij, nie oglądając się za siebie, na Zachód" - zakończył Kadyrow.

Ataki rakietowe na Ukrainę. Relacja na żywo

RadioZET.pl/Telegram