Zamknij

Mocne słowa Bidena. Chodzi o groźbę użycia przez Rosję broni chemicznej

22.03.2022 01:53

Joe Biden ocenił, że rosyjskie oskarżenia, iż Ukraina posiada broń biologiczną i chemiczną mogą świadczyć o tym, że Władimir Putin sam rozważa użycie takich broni w wojnie z Ukrainą.

Joe Biden
fot. PAP

Zdaniem Bidena Putin rozważa użycie w Ukrainie broni chemicznej. - Putin jest przyparty do ściany i daje teraz fałszywe sygnały, które fabrykuje, w tym twierdzenia, że my, Ameryka, mamy w Europie broń biologiczną i chemiczną, co jest po prostu nieprawdą - powiedział na spotkaniu z biznesmenami.

- Oni (Rosjanie) sugerują też, że Ukraina ma broń biologiczną i chemiczną. To jasna oznaka, że on (Putin) rozważa użycie obu rodzajów tych broni - dodał prezydent.

Biden: Putin rozważa użycie broni chemicznej i biologicznej

Biden oświadczył również biznesmenom, że obecnie "czynem patriotycznym" jest lepsze zabezpieczenie ich firm przed ewentualnymi rosyjskimi cyberatakami. Zdaniem prezydenta może to być odpowiedź Kremla na zachodnie sankcje wprowadzone w związku z agresją na Ukrainę.

- Rosja może być w trakcie przygotowań do takiego ataku. Według naszego wywiadu państwo rosyjskie przewiduje takie działania - podkreślił prezydent.

Biały Dom ostrzegł, że szczególnie zagrożone są amerykańskie sieci o kluczowym znaczeniu będące własnością sektora prywatnego.

RadioZET.pl/ PAP

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje