Zamknij

Rosja wydala 60 dyplomatów USA i zamyka konsulat w Petersburgu

Redakcja
29.03.2018 22:51
Putin i Trump
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jest odpowiedź na wydalenie rosyjskich dyplomatów z USA. MSZ Rosji podało informację, że 60 amerykańskich dyplomatów ma opuścić kraj, a konsulat w Petersburgu zostaje zamknięty.

W czwartkowy wieczór (29 marca) szef MSZ Siergiej Ławrow poinformował wydaleniu amerykańskich dyplomatów. Do siedziby resortu spraw zagranicznych wezwany został ambasador USA w Moskwie Jon Huntsman. Wiceszef MSZ Siergiej Riabkow przedstawił działania Rosji w odpowiedzi na wydalenie z USA dyplomatów rosyjskich.

Rosjanie wydalili dyplomatów

Najnowsze informacje napływające z Rosji mówią, że 58 dyplomatów USA w Moskwie i dwóch dyplomatów z konsulatu generalnego USA w Jekaterynburgu zostało uznanych za osoby niepożądane.

Wydalenie dyplomatów z Rosji

Wydaleni zostali też dyplomaci z państw, które wyprosili rosyjskich przedstawicieli u siebie. – Wobec pozostałych krajów także wszystko jest symetryczne, jeśli chodzi o liczbę ludzi, którzy będą wyjeżdżać z Federacji Rosyjskiej ze składu misji dyplomatycznych – mówił szef MSZ Siergiej Ławrow. Jest to odpowiedź na ruch Donalda Trumpa, który zdecydował o wydaleniu Rosjan i zamknięciu konsulatu generalnego Rosji w Seattle.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/rp.pl/strz