Zamknij

3-latka zamarzła w przedszkolu. Tragiczne zaniedbanie opiekunów

Redakcja
17.02.2018 12:17
3-latka zamarzła w przedszkolu. Tragiczne zaniedbanie opiekunów
fot. Pixabay

Śmierć 3-letniej dziewczynki w rosyjskim przedszkolu wstrząsnęła opinią publiczną w tym kraju. Policja rozpoczęła dochodzenie. Rodzice przedszkolaków wskazują na przeludnienie placówek. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podają lokalne, rosyjskie media, winę za śmierć 3-latki ponoszą najprawdopodobniej opiekunowie. Przedszkolny personel zapomniał o dziewczynce podczas spaceru. Po powrocie do przedszkola nie sprawdzono, czy w budynku znajdują się wszystkie dzieci. Grupa przedszkolaków zjadła posiłek i poszła na zajęcia.

Opiekunowie po kilku godzinach zaabwy uświadomili sobie, że wśród maluchów brakuje Zahry Rzajewej. Niestety, poszukiwania 3-latki zakończyły się tragicznym odkryciem. Dziewczynka leżąca w śniegu nie dawała znaków życia. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Lekarze stwierdzili zgon. 

Zobacz także

Policja wszczęła śledztwo w sprawie zaniedbań opiekunów z przedszkola numer 2120 w mieście Moskowskij. Śledczy zajmujący się sprawą 3-latki zlecili wykonanie sekcji zwłok dziecka.

Rodzice dziewczynki w rozmowie z mediami skarżyli się na przeludnienie w przedszkolu. Jak wskazywali, grupy przedszkolaków liczą 40 dzieci zamiast 28 jak przewidują przepisy.

RadioZET.pl/DG