Zamknij

Chciał zrobić selfie i prawie wypadł z okna. Dostał mandat za opuszczanie domu

13.04.2020 16:56
Rosja
fot. YouTube screen

Moskiewska policja uratowała, a następnie ukarała 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna omal nie wypadł z 15, piętra po tym, jak próbował sobie zrobić "selfie" z okna. Wręczono mu mandat za złamanie przepisów dotyczących samoizolacji. 

Hitem internetu ostatnich dni jest nagranie ukazujące mieszkańca dzielnicy Niekrasowka w Moskwie, który zawisł na parapecie jednego ze stołecznych budynków. Okazuje się bowiem, że postanowił wcześniej zrobić sobie "selfie" wychylając się z okna na 15. piętrze, ale podczas próby realizacji tego niemądrego planu, poślizgnął się na parapecie.

36-latek zawisł więc na wysokości 15. metra, rozpaczliwie trzymając się parapetu. Znajdująca się w mieszkaniu partnerka nie była w stanie go wyciągnąć, dlatego postawiono wezwać policję. Mundurowi, gdy przybyli na miejsce, uratowali 36-latka, a następnie wlepili mu mandat. 

Zobacz także

Mężczyzna został ukarany za "naruszenie reżimu samoizolacji", gdyż, mieszkając w sąsiednim budynku, postanowił odwiedzić swoją dziewczynę. Przepisy obowiązujące w Rosji od 25 marca zakazują, obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wychodzenia z domu, jeżeli nie wiąże się to z: pracą, wizytą u lekarza, wyrzucaniem śmieci, zakupami bądź ważnymi kwestiami rodzinnymi. Za złamanie obostrzeń grożą kary finansowe. 

Zobacz także

W Rosji zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 2558 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łączna liczba infekcji sięgnęła 18328 - podał w poniedziałek sztab kryzysowy. Wzrost o ponad 2 tys. chorych nastąpił drugi dzień z rzędu - w niedzielę nowych przypadków było 2186. Zmarło w ciągu ostatniej doby 18 osób, a od początku pandemii - 148.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/rp.pl/YouTube/PAP