Zamknij

Inwazja niedźwiedzi polarnych. Wchodzą nawet do bloków mieszkalnych [WIDEO]

Redakcja
11.02.2019 20:59
Inwazja niedźwiedzi polarnych. Wchodzą nawet do bloków mieszkalnych [WIDEO]
fot. YouTube

Przerażenie w osadzie Białuszja Guba w Rosji. Od grudnia pojawiły się tam już 52 niedźwiedzie polarne. Zwierzęta nie reagują na sygnały świetlne, dźwiękowe i inne próby przepędzenia ich. „Dosłownie ganiają ludzi i nawet wchodzą do klatek domów mieszkalnych” – mówi jeden z mieszkańców.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Od pięciu do dziesięciu zwierząt nie opuszcza osady. Dosłownie ganiają ludzi i nawet wchodzą do klatek domów mieszkalnych – mówi Żygansza Musin, kierownik administracji Nowej Ziemi. Mężczyzna przyznaje, że nigdy nie spotkał się z taką liczbą niedźwiedzi w pobliżu ludzkich osad. 

Zobacz także

Na miejsce, w celu kontrolowania sytuacji, wysłana została specjalna grupa operacyjna. Teren jest patrolowany przez 24 godziny na dobę. „Ludzie są wystraszeni, boją się wychodzić z domów. Rodzice obawiają się wysyłać dzieci do szkół i przedszkoli” – wyjaśnia Musin. 

W miejscowości zamontowano dodatkowe ogrodzenia. Mieszkańcy, w tym dzieci, przewożeni są w specjalnych pojazdach.

Zobacz także

Władze informują mieszkańców, jak należy zachować się podczas spotkania zwierząt. „Nieznajomość zwyczajów drapieżników, nieostrożność, próby zbliżenia się, karmienia i fotografowania ze zbyt bliskiej odległości, prowokują niedźwiedzie do ataku” – czytamy w komunikacie.

RadioZET.pl/newsru.com/BM