Zamknij

7 tysięcy rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą

Redakcja
13.02.2019 12:11
7 tysięcy rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą
fot. M.ANTONOV/AFP/East News

7 tysięcy żołnierzy bierze udział w dużych ćwiczeniach wojskowych na południu Rosji, w tym przy granicy z Ukrainą i na anektowanym Krymie. Manewrami objęte są też poligony na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz jednostki stacjonujące w Abchazji i Osetii Płd. Ćwiczenia rozpoczęły się w środę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ćwiczenia obejmują łącznie 15 poligonów rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego, w tym poligony w regionach przy granicy z Ukrainą. Do Południowego Okręgu Wojskowego zaliczają się też rosyjskie bazy w Armenii i separatystycznych regionach na terenie Gruzji – Abchazji i Osetii Południowej.

Jak poinformował rzecznik okręgu Wadim Astafjew, żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych i artyleryjskich ćwiczą działania taktyczne we współpracy z oddziałami inżynieryjnymi, zwiadowczymi i obrony przeciwlotniczej, a także obrony chemicznej, radiologicznej i biologicznej oraz oddziałami walki radioelektronicznej.

Zobacz także

Do ćwiczeń zaangażowano również ponad 50 samolotów i śmigłowców, załogi bombowców, myśliwców i samolotów szturmowych, a także 20 zespołów bezzałogowych aparatów latających. Żołnierze piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej również uczestniczą w tych działaniach.

Łączna liczba żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach przekracza 7 tysięcy. Wykorzystanych zostanie około 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

Zobacz także

Podczas wykonywania zadań dowódcy mają zademonstrować niestandardowe rozwiązania i nieszablonowe działania taktyczne. Ćwiczenia mają uwzględniać doświadczenie bojowe współczesnych konfliktów zbrojnych, w tym konfliktu w Syrii.

RadioZET.pl/PAP/JŚ