Zamknij

Makabryczny wypadek. Autobus stoczył się z mostu, nie żyje kilkanaście osób

01.12.2019 10:38
Makabryczny wypadek. Autobus stoczył się z mostu, nie żyje kilkanaście osób
fot. Twitter Printscreen/Лентач/@seychas.chita

Pojazdem podróżowało łącznie ponad 40 osób. W pewnym momencie autobus zjechał z trasy na moście, staranował barierki i runął prosto do rzeki. Zginęło kilkanaście osób, kilkanaście również zostało rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w niedzielę przed południem, na drodze ze Sreteńska do Czyty w Kraju Zabajkalskim. Autobusem podróżowało 43 pasażerów. Pojazd zjechał z szosy na moście, staranował barierki i runął wprost do rzeki. W katastrofie zginęło 15 osób. 18 zostały rannych – przekazały władze Kraju Zabajkalskiego.

Zobacz także

Stan sześciu rannych wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. 11 osobom nic się nie stało. W autobusie wraz z kierowcą znajdowały się 44 osoby.

Trwa akcja ratunkowa

Na miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa. Wszczęto już śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy - oświadczył w wypowiedzi dla TASS Jegor Markow, rzecznik regionalnego oddziału Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

Najprawdopodobniej doszło do pęknięcia opony w przednim kole autokaru Kia Grandbird wyprodukowanego w Korei Południowej - pisze TASS. Początkowo podawano, że przyczyną wypadku mógł być błąd kierowcy.

Zobacz także

Właścicielem autokaru jest prywatna firma transportowa zajmująca się organizacją wycieczek i przewozami okazjonalnymi - poinformowały regionalne struktury ministerstwa ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych w Czycie.

Zobacz także

 

RadioZET.pl/TASS/AFP/PAP