Zamknij

Bezdomna weszła do kawiarni. Reakcja obsługi? Szacunek!

Redakcja
20.03.2018 09:24
Bezdomna kobieta
fot. Screen vk.com

Do jednej z kawiarni w centrum Moskwy weszła starsza, zziębnięta kobieta. Zachowanie obsługi lokalu powinno być przykładem dla innych. Pracownicy zaopiekowali się seniorką i zaproponowali ciepły posiłek. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Pomagasz osobom bezdomnym?

Liczba głosów:

Na początku marca pisaliśmy o nagraniu z restauracji sieci McDonald's w Stanach Zjednoczonych. Autor krótkiego filmiku chciał kupić posiłek bezdomnemu. Właściciel lokalu wezwał na miejsce policję i żądał wyproszenia obu mężczyzn. Na szczęście takie skandaliczne zachowania nie są normą.

Do jednego z lokali w centrum stolicy Rosji weszła staruszka. Jak relacjonują klienci kawiarni, seniorka była zziębnięta i wyglądała na bezdomną. Gdy stanęła przy kasie, poprosiła o szklankę ciepłej wody. 

Zobacz także

„Myślałem, że sprzedawca jej odmówi i wyprosi z lokalu, ale się myliłem. Pracownik kawiarni zaparzył jej herbatę i zapakował reklamówkę pełną wypieków. Później posadził kobietę przy stole i powiedział, że za chwilę poda jej gorącą zupę. Starsza pani nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Stała zszokowana i prawie płakała” — napisał jeden z klientów kawiarni. 

foto1
fot. vk.ru

Co ciekawe, zachowanie obsługi lokalu nie spodobało się dwóm młodym mężczyznom. Obecność bezdomnej kobiety wyraźnie im przeszkadzała. „W tym lokalu hołoty nie obsługujemy” — usłyszeli od sprzedawcy, kiedy chcieli złożyć zamówienie. Dodatkowo menedżer kawiarni wyprosił mężczyzn z lokalu i poprosił, by nigdy do niego już nie wracali.

RadioZET.pl/vk.com/DG