Zamknij

Rosyjskie dzieci gotowe walczyć i umrzeć za Putina i Rosję! Nagrały pieśń patriotyczną [WIDEO]

Redakcja
15.11.2017 15:13
Rosyjskie dzieci gotowe walczyć i umrzeć za Putina i Rosję! Nagrały pieśń patriotyczną [WIDEO]
fot. screen Youtube

Rosjanie są bardzo oddani swojej ojczyźnie i wielu z nich z rozrzewnieniem wspomina czasy potęgi caratu czy Związku Radzieckiego. Najwyraźniej to poczucie dumy przechodzi z pokolenia na pokolenie. Młodzi Rosjanie nagrali bowiem piosenkę na cześć swojego kraju i przywódcy - Władimira Putina. Wideo pojawiło się w sieci. 

W Rosji nakręcono teledysk do piosenki o prezydencie Putinie. Uczniowie klasy kadetów szkoły nr 44 w Wołgogradzie wspominają w utworze chociażby Krym, który "ocalał dla potomnych". Jest też zwrotka o Alasce, którą przywrócą ojczyźnie (obecnie jest ona częścią Stanów Zjednoczonych - przyp. red.).

W refrenie piosenki dzieci zwracają się do "wujka Wowy" (tak zdrobniale mówi się w Rosji o prezydencie Władimirze Władymirowiczu Putinie). Deklarują, że gdy wezwie ich na ostateczny bój - będą z nim. W Rosji należy to rozumieć jako ich gotowość na śmierć w walce.

Dzieciom w profesjonalnie nagranym teledysku towarzyszy inicjatorka przedsięwzięcia Anna Kuwyczko, deputowana do Dumy Państwowej z ramienia "Jednej Rosji". 

RadioZET.pl/JC, KM