Zamknij

Dziecko urodziło się z 3 nogami i podwójnymi genitaliami. Lekarze je uratowali

13.10.2019 15:04
Dziecko urodziło się z 3 nogami i podwójnymi genitaliami. Lekarze je uratowali
fot. Liudmila Fadzeyeva/Shutterstock

W Moskwie na świat przyszło niemowlę z dodatkowymi organami i niewykształconym narządem odbytu. Chłopiec urodził się z trzema nogami i podwójnymi genitaliami. Dzięki przeprowadzonym przez lekarzy zabiegom, dziecko będzie w stanie normalnie funkcjonować.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują zagraniczne media, to niemal przełomowa operacja i ogromny sukces moskiewskich medyków. Noworodek, którzy przyszedł na świat z trzema nogami, dwoma penisami i niewykształconym narządem odbytu, przeszedł szereg zabiegów dzięki którym będzie mógł normalnie się rozwijać.

Zobacz także

Nadwyżka narządów u dziecka była już wiadomo na etapie badań USG, kiedy matka chłopca była w ciąży. Kobieta nie zdecydowała się na aborcje i urodziła syna w sposób naturalny.\

Ogromny sukces lekarzy

Jak stwierdzili eksperci, trzecia noga u chłopca  najprawdopodobniej miała pochodzić od brata bliźniaka, którego zarodek nie wykształcił się w pełni prawidłowo w ciele matki.

Zobacz także

Dodatkową nogę usunął dziecku jeden z najwybitniejszych chirurgów dziecięcych w Rosji, profesor Jurij Sokołow. Operację przeprowadzono w szpitalu św. Włodzimierza. Lekarze urolodzy jakiś czas później usunęli także dodatkowe narządu płciowe. Dziecku został przeszczepiony także narząd odbytu.

Zobacz także

Chłopiec rozwija się obecnie w trybie prawidłowym i ma już 14 miesięcy. Za 3 miesiące czeka go jeszcze jeden zabieg, niezbędny do osiągnięcia w pełni prawidłowego funkcjonowania – tym razem już ostatni.

 

RadioZET.pl/metro.co.uk