„Zielone ludziki” nad Kremlem? Helikoptery latały nad rezydencją Putina [WIDEO]

Redakcja
23.11.2018 10:59
Rosja. Helikoptery i żołnierze nad Kremlem. Mieszkańcy Moskwy byli zaniepokojeni
fot. Ruptly/YouTube

Mieszkańców Moskwy w czwartek mocno niepokoił przelot śmigłowców nad Kremlem, siedzibą prezydenta Federacji Rosyjskiej. Na nagraniach w internecie widać było, jak śmigłowce przenoszą w powietrzu uzbrojonych ludzi. Rosyjskie służby uspokajają, że były to tylko ćwiczenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

O tym, że dwa śmigłowce brały udział w planowanych ćwiczeniach, poinformowały w piątek służby prasowe Federalnej Służby Ochrony (FSO) odpowiedzialnej za ochronę najważniejszych osób w państwie.

Zobacz także

W mediach społecznościowych pojawiły się w czwartek zrobione przez internautów nagrania śmigłowców Mi-8, które wyleciały z terenu Kremla i krążyły nad centrum Moskwy. Uwagę przyciągnęła szczególnie maszyna transportująca na linie siatkę, w której – jak się wydawało – znajdowali się ludzie.

Dziennik „Wiedomosti” zwrócił uwagę na wideo, które wykonano ze znacznym przybliżeniem. Użytkownik, który opublikował je na swym kanale w YouTube, później je usunął. Na filmiku widać, że śmigłowiec niesie rodzaj kosza, w którym są ludzie w strojach wojskowych z bronią.

FSO nie skomentowała nagrań w czwartek. Agencje prasowe, powołując się na źródła, podały jednak, że przelot był przygotowaniem do ćwiczeń w centrum Moskwy regularnie przeprowadzanych przez służby.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD