Zamknij

Internetowe trolle kazały matce zabić niemowlę. „Rzuć je pod pociąg''

20.12.2019 11:23
Vika Khvostantseva
fot. Metro

Internetowe trolle kazały matce zabić jej miesięczne dziecko. 80 procent ciała dziewczynki pokrywają znamiona. Rosyjska policja wszczęła śledztwo. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Vika Khvostantseva urodziła się sześć miesięcy temu w Kurgan w azjatyckiej części Rosji. Wkrótce po urodzeniu u Viki zdiagnozowano duże, wrodzone znamiona melanocytowe: ciemne i nienowotworowe plamki na skórze, która składają się z komórek wytwarzających pigment zwanych melanocytami. Znamiona pokrywają 80 procent jej ciała. 

22-letnia matka dziewczynki w szczerym wywiadzie w lokalnej TV powiedziała, że internetowe trolle namawiały ją do zabicia dziecka po tym, jak wypowiedziała się przeciwko miejscowemu księdzu, który odmówił chrztu córki, ponieważ uważał, że Vika ma zakaźną chorobę skóry. 

Dostałam mnóstwo wiadomości i telefonów od nieznajomych. Obrażali mnie i chcieli zabić moje dziecko. Kobieta powiedziała mi przez telefon: ''Zabij swoje dziecko. Rzuć je pod pociąg''

POWIEDZIAŁA Maria Khvostantseva

Treść kolejnej wiadomości brzmiała: „Spójrz na tego brzydkiego potwora. Powinnaś umieścić go pod kwaśnym deszczem. Zabij to stworzenie!''. 

Maria Khvostantseva ujawniła, że w momencie narodzin córki, położna kazała jej oddać dziecko do adopcji. Kobieta boi się także wychodzić z córką na spacery. - Ludzie często wskazują palcami Vikę i śmieją się. Z tego powodu jestem bardzo zdenerwowana - dodała. 

Zobacz także

Historia kobiety i jej sześciomiesięcznej córki zainteresowała media na całym świecie. Śledztwo ws. internetowych trolli nakłaniających do zabójstwa dziecka wszczęła rosyjska policja. 

RadioZET.pl/Metro/Daily Mail