Zamknij

Zabójcza wichura w Moskwie. Ludzie ginęli pod łamiącymi się drzewami [WIDEO]

Redakcja
29.05.2017 20:47
Zabójcza wichura w Moskwie. Ludzie ginęli pod łamiącymi się drzewami [WIDEO]
fot. Twitter

Jedenaście osób zginęło, a 70 ucierpiało w Moskwie na skutek gwałtownej wichury, która rozpętała się w poniedziałek po południu. Jak przekazały media, ludzie zginęli pod padającymi drzewami i fragmentami zerwanych konstrukcji.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin napisał na swoim koncie na Twitterze, że na skutek wichury zginęło kilka osób, a ponad 40 zwróciło się po pomoc lekarską.

Wichura, która zerwała się w rejonie Moskwy wczesnym popołudniem, przyniosła silną ulewę. Wiatr wyrywał i łamał drzewa, zrywał dachy i szyldy i spowodował zakłócenia w ruchu metra oraz kolei podmiejskiej. Wystąpiły problemy w kursowaniu kolei dojazdowej na lotnisko Wnukowo. Jak podała TV Rossija 24, powalone drzewa utrudniły również wyjazd z podmoskiewskiej rezydencji premiera Dmitrija Miedwiediewa.

Niezależna "Nowaja Gazieta" podała informację o opóźnionych rejsach na moskiewskich lotniskach. Na kilku największych dworcach wstrzymano kursowanie pociągów.

Porywy wiatru sięgały 22 metrów na sekundę. Meteorolodzy ostrzegają, że wichura może utrzymać się do godzin wieczornych.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG