Zamknij

Katastrofa rosyjskiego śmigłowca. Nie żyje 18 osób!

Redakcja
04.08.2018 09:31
Rosja
fot. Twitter/NetworkofnewsUK

W katastrofie śmigłowca Mi-8, do jakiej doszło sobotę rano w pobliżu miasta Igarka w Kraju Krasnojarskim na Syberii, zginęło 18 osób: załoga i pasażerowie - podał TASS powołując się na informacje z resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Śmigłowiec rozbił się zaraz po starcie z lotniska w Igarce (położonej nad Jenisejem w Kraju Krasnojarskim). Miało to miejsce 2 km na południe od tego lotniska.

- Według najnowszych informacji katastrofa spowodowana była zahaczeniem maszyny w powietrzu o stalową konstrukcję, transportowaną przez inny śmigłowiec,  też Mi-8 - podały lokalne władze. Śmigłowiec linii lotniczej "Utair" miał wystartować z lotniska w Igarce, gdzie w pobliżu znajdowała się przepompownia ropy pochodzącej ze złóż Wankor w rejonie turuchańskim we wschodniej Syberii.

Po zderzeniu w powietrzu maszyna spadła na ziemię i zapaliła się. Nikt z 18 osób znajdujących się na jego pokładzie nie przeżył. 15 pasażerów to robotnicy jednej z firm zatrudnionych na terenie złóż naftowych, a trzy pozostałe osoby to załoga. Załoga drugiego śmigłowca zmuszona była zrzucić ładunek, aby nie doszło do rozbicia maszyny. Nikomu znajdującemu się na jego pokładzie nic się nie stało.

Śmigłowiec typu Mi-8 to wielozadaniowy wojskowy helikopter zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Michaiła Mila. Niektóre z jego wersji przeznaczone są do przewozu pasażerów: np. Mi-8P – który jest cywilną wersją pasażerską dla 28-32 osób, charakteryzująca się dużymi, kwadratowymi oknami.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP