Zamknij

Ludzkie szczątki zmieszane z piaskiem wysypano na drogę. Sprawę bada komisja

17.11.2020 14:39
Ludzkie kości zmieszane z piaskiem na drodze/Rosja
fot. Nikołaj Trufanow/Facebook printscreen

Służby drogowe wysypały na oblodzoną drogę piasek zmieszany z ludzkimi szczątkami. Zdjęcia i wideo z miejsca koszmarnego znaleziska opublikował w mediach społecznościowych jeden z lokalnych polityków. Na zamieszczonym nagraniu widzimy m.in. ludzką czaszkę, leżącą na środku drogi. "Nawet nie potrafię opisać, jakie to okropne" - napisał na Facebooku Nikołaj Trufanow.

Dramatyczne odkrycie w Rosji, w Kireńsku (obwód irkucki). Służby drogowe wyrzuciły na drogę piasek wymieszany z ludzkimi kośćmi. Wpis na ten temat zamieścił w mediach społecznościowych Nikołaj Trufanow, członek lokalnego Zgromadzenia Ustawodawczego.

Jak przekazał, piasek – który miał być sypany na ulice – został najprawdopodobniej zabrany z terenów okołocmentarnych. Sprawą zajmuje się już specjalnie do tego powołana komisja śledczych.

Zobacz także

Na zdjęciach i wideo, które opublikował Trufanow można zauważyć m.in. leżącą na drodze ludzką czaszkę i inne szczątki. "Nawet nie potrafię opisać, jakie to okropne. Mam nadzieję, że służby jak najszybciej wyjaśnią to, co się stało. Dopilnuję, by sprawcy zostali ukarani" – komentował na Facebooku polityk.

Rosja. Ludzka czaszka wyrzucona na środku drogi. Służby wysypały piasek zmieszany z kośćmi

W dalszych wpisach Trufanow wyjaśnił, że wstępnie ustalono, iż piasek zawierający ludzkie szczątki mógł pochodzić konkretnie z jednego cmentarza, na którym spoczywają ofiary wojny domowej po rewolucji październikowej. Mogą być to zwłoki z okresu 1917-1922 r.

Inne teorie pojawiają się natomiast w komentarzach pod jego postami. Niektórzy internauci twierdzą, że są to tak naprawdę ciała ofiar stalinizmu albo szczątki osób, które niedawno zaginęły. Sprawę monitoruje również telewizja Biełsat. "Wcześniej w Kireńsku dwukrotnie odkryto groby ofiar represji politycznych. W 1991 roku w budynku byłego NKWD znaleziono szczątki 38 osób. W 2006 roku w pobliżu tego budynku odkryto kolejny grób. Kości wykopano na placu budowy" – informuje stacja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Polsatnews.pl/Facebook/Biełsat