Zamknij

9 ton metali szlachetnych wypadło z rosyjskiego samolotu. Złoto leciało z nieba

Redakcja
16.03.2018 06:49
9 ton metali szlachetnych wypadło z rosyjskiego samolotu. Złoto leciało z nieba
fot. Twitter

Rosyjskie media pisały o złocie lecącym z nieba. Nie ma w tym zwrocie nadużycia, ponieważ aż 9,3 tony metali szlachetnych wypadło z samolotu, który startował na lotnisku w Jakucku. Wartość kruszcu wyceniana jest na 368 mln dolarów.

Takich wydarzeń nie widzieli nawet najstarsi pracownicy obsługi lotnisk. Samolot An-12 należący do firmy Nimbus miał „małą awarię” tuż po starcie i w wyniku powstałej w podwoziu dziury z maszyny wyleciały setki sztabek metali szlachetnych, w tym m.in. złoto, platyna i diamenty.

Złoto leciało z nieba

Jak do tej pory udało się odzyskać 172 sztabki złota ważące 3,4 tony. Rosyjskie media piszą, że można było je znaleźć w promieniu nawet 26 km od lotniska.

Niecodzienna „awaria” samolotu

Zgodnie z planem samolot miał lecieć z Jakucka do Krasnojarska i dalej do kopalni złota na półwyspie Czukockim. Nietypową „gafę” nie można jednak przypisać tylko Rosjanom. Właścicielem ładunku była Czukocka Kopalnia Geologiczno-Wydobywcza kontrolowana w 75 proc. przez Kanadyjczyków. Na miejscu służby pilnują, aby skuszeni łatwym łupem nie pojawili się łowcy skarbów.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

RadioZET.pl/Money.pl/strz