Strzelanina w Moskwie. Policja zastrzeliła napastnika

Redakcja
23.08.2018 21:34
Strzelanina w Moskwie. Policja zastrzeliła napastnika
fot. Pixabay

Nie żyje mężczyzna, który otworzył w czwartek ogień do policjantów w centrum Moskwy – poinformowała agencja ITAR-TASS, powołując się na źródła w organach ochrony prawa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Według ustaleń śledztwa w czwartek wieczorem mężczyzna w alei Siwcew Wrażek bez przyczyny otworzył ogień w kierunku przechodzących obok funkcjonariuszy policji, którzy wykonywali obowiązki służbowe – powiedziała Iwanowa.

Według jej słów policjanci odpowiedzieli użyciem broni służbowej. Jeden z nich został ranny.

Napastnik zmarł w wyniku rany postrzałowej w głowę - podało wspomniane źródło.

Dodało, że tożsamość mężczyzny została ustalona. "To 31-letni mężczyzna urodzony w jednej z wiosek rejonu baksańskiego Kabardyno-Bałkarii, Renat Kunaszew" - powiedziało źródło.

Według źródła w służbach specjalnych napastnik mógł być pod wpływem narkotyków. "Zachowywał się dziwnie. Jego zachowanie wynikało być może z użycia środków psychoaktywnych, np. narkotyków" - podało źródło. 

Naoczni świadkowie powiedzieli dziennikarzowi ITAR-TASS, że słyszeli kilka wystrzałów. - Znajdowałem się w domu nr 43, gdy usłyszałem trzy trzaski. Potem zdałem sobie sprawę, że to policjanci strzelają do mężczyzny, który ich zaatakował – mówił jeden ze świadków.

Zobacz także

Inny świadek powiedział, że jechał samochodem, gdy usłyszał dwa wystrzały, po czym zobaczył leżącego na asfalcie mężczyznę w ubraniu cywilnym.

Aleja Siwcew Wrażek została całkowicie zamknięta.

RadioZET.pl/PAP/DG