Zamknij

„Okradli nas do majtek”. Nago przeciwko wyższym podatkom

Redakcja
29.06.2018 13:12
Rosja. Nagi protest przeciwko zmianom w emeryturach i podatkach
fot. svobodupopugayu/Facebook

Dwie rosyjskie aktywistki rozebrały się do naga w proteście przeciwko podniesieniu przez Kreml stawki podatku VAT i wieku emerytalnego. Ich zdjęcia z transparentem „Okradli nas do majtek” odbiły się szerokim echem w internecie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak donosi portal Meduza, dwie aktywistki – Anastazja Szewczenko i Maria Kriwenko – z ruchu „Otwarta Rosja” opublikowały swoje zdjęcia bez ubrań. Nagie kobiety na ulicy przysłonił tylko transparent z hasłem „Okradli nas do majtek”.

Zobacz także

Swoją akcję tłumaczą protestem przeciwko kontrowersyjnym propozycjom rosyjskiego rządu. 14 czerwca, czyli w dzień rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, rząd Dmitrija Miedwiediewa ogłosił stopniowe podnoszenie wieku emerytalnego (dla kobiet z 55 do 63 lat i mężczyzn z 60 do 65 lat) oraz podwyżkę podatku VAT z 18 do 20 procent. 

Zobacz także

To nie pierwsza taka akcja

Aktywistki zachęcają swoich rodaków do przyłączenia się do akcji i wrzucania swoich nagich zdjęć jako znak protestu przeciwko planom władz.

Jak przypomina portal Meduza, to nie pierwszy raz, kiedy ruch „Otwarta Rosja” decyduje się na tak nietypową formę sprzeciwu. Nagie zdjęcie w proteście przeciwko prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi organizacja opublikowała w internecie również w kwietniu ubiegłego roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Meduza/PTD