Zamknij

18-latek ostrzelał autobus i przystanek. ”Czekał, aż zaczną wychodzić ludzie”

13.10.2020 08:17
Napastnik ostrzelał autobus i przystanek
fot. Regionalne struktury policji

Trzy osoby zginęły w obwodzie niżnienowogrodzkim w europejskiej części Rosji z rąk uzbrojonego napastnika, który ostrzelał autobus z pasażerami i przystanek autobusowy - poinformowała policja i Komitet Śledczy. 18-letni sprawca ukrył się. Nie został dotąd schwytany.

Do tragedii doszło w miejscowości Bolszeorłowskoje w obwodzie niżnienowogrodzkim. 18-latek "otworzył ogień w kierunku przystanku transportu publicznego i autobusu", po czym uciekł - podała policja. Regionalne struktury policji poinformowały o czterech ofiarach śmiertelnych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że w ostrzale autobusu zginęły trzy osoby. Trzy inne osoby są ranne, ich obrażenia oceniane są jako średnie.

Zobacz także

Rosja. Napastnik ostrzelał autobus i przystanek

Na kanale Baza w komunikatorze Telegram pojawiła się informacja, że napastnikiem jest 18-letni mieszkaniec Niżnego Nowogrodu. Z kolei portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał, powołując się na mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych.

Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień. Wszczęto postępowanie karne. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja przekazała we wtorek, że 18-latek został znaleziono martwy. Ciało znaleziono na terenie leśnym w miejscowości Bolszeorłowskoje. Śledczy uważają, że popełnił samobójstwo.

Rosyjskie media podają jego nazwisko jako Daniił Monachow. Motywy jest działań nie są znane. W toku śledztwa przeprowadzona zostanie pośmiertna ekspertyza psychiatryczna.

RadioZET.pl/PAP