Zamknij

Nie żyje para znanych szachistów. Ich ciała znaleziono w mieszkaniu

06.03.2020 16:47
Nie żyje para znanych szachistów. Ich ciała znaleziono w mieszkaniu
fot. chess-news.ru

26-letni Stanisław Bohdanowicz, mistrz Ukrainy w szachach szybkich, i 18-letnia Aleksandra Wernigowa, również zawodowa szachistka, zostali znalezieni martwi w mieszkaniu w Moskwie. Przyczyną śmierci pary był według wstępnych ustaleń gaz rozweselający.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O odnalezieniu ich ciał w mieszkaniu na zachodzie Moskwy media poinformowały w czwartek wieczorem. W mieszkaniu znaleziono pojemnik z gazem rozweselającym (tlenkiem diazotu). Lekarze orzekli, że przyczyną śmierci była asfiksja.

Zobacz także

Śledczy, którzy najpierw poinformowali o tragedii, nie podając nazwisk ofiar, uznali, że do ich śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

Zobacz także

Para szachistów pochodziła z Odessy na Ukrainie. Bohdanowicz mieszkał od niedawna w Moskwie, brał udział w turniejach jako reprezentant Rosji. Media podawały, że był mocno krytykowany, gdy wystąpił w meczu internetowym po stronie Rosji przeciwko Ukrainie. Bohdanowicz wygrał ten pojedynek. W mediach społecznościowych szachista tłumaczył, że jednym z powodów, dla których zdecydował się reprezentować Rosję, było przyczynienie się do pokoju pomiędzy dwoma krajami.

Zobacz także

Wernigowa niedawno przyjechała do Rosji i rozpoczęła studia na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym.

RadioZET.pl/PAP