Zamknij

Niebieski śnieg w Rosji. Mieszkańcy są przerażeni [WIDEO]

Redakcja
28.12.2017 21:44
Niebieski śnieg w Rosji. Mieszkańcy są przerażeni [WIDEO]
fot. YouTube

Niebieski śnieg na ulicach Petersburga wywołał wśród mieszkańców miasta wielki niepokój. O niecodziennym zdarzeniu zostały poinformowane służby. 

Zagłosuj

Czy dbasz o ekologię?

Liczba głosów:

Śnieg o jasnoniebieskim, a miejscami fioletowym zabarwieniu pojawił się w Petersburgu rano 26 grudnia. Sieć i lokalne media obiegły zdjęcia dokumentujące dziwne i niespotykane zjawisko. Mieszkańcy obawiali się, że śnieg jest skażony toksynami i stanowi zagrożenie dla ich zdrowia. 

Zobacz także

Rosyjskie służby ds. monitoringu środowiska zabezpieczyły próbki śniegu do badań. Urzędnicy zapewnili, że "już teraz można powiedzieć, że lokalne zdarzenie nie jest związane z zanieczyszczeniem atmosfery”.

Oficjalne komunikaty służb nie uspokajają okolicznych mieszkańców. Ludność Petersburga twierdzi, że niebieski śnieg to efekt rozbiórki chemiczno-farmaceutycznego instytutu badawczego, znajdującego się na terenie miasta. 

W lutym 2015 roku niebieski śnieg spadł w rosyjskim Czelabińsku. Wówczas władze stwierdziły, że niebieskie zabarwienie wywołał barwnik spożywczy stosowany do malowania wielkanocnych jaj.

RadioZET.pl/DG