Zamknij

Niedźwiedź zaatakował tresera w cyrku. Nagranie obiegło sieć

24.10.2019 14:29
Niedźwiedź zaatakował tresera w cyrku. Nagranie obiegło sieć
fot. Twitter/Printscreen

Dantejskie sceny miały miejsce podczas występu cyrkowego w Ołońcu (Rosja). Kiedy treser próbował przeprowadzić niedźwiedzia po scenie, zwierzę go zaatakowało. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu, które obiegło sieć. Materiał szybko doczekał się wielu oburzonych reakcji internautów, którzy jednym głosem apelowali: należy jak najszybciej zaprzestać nieludzkich praktyk, polegających na wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Powszechnie wiadomo, jak brutalnie ze zwierzętami potrafią obchodzić się  pracownicy cyrków. Bardzo często zwierzęta trzymane są tam w karygodnych warunkach, np. w o wiele za ciasnych klatkach. Organizacje walczące o prawa zwierząt wielokrotnie nagłaśniały ten problem, publikując miedzy innymi nagrania z ukrytej kamery, na których widać, jak treserzy biją, kopią i znęcają się nad podopiecznym, zmuszając ich do wykonywania niebezpiecznych sztuczek. Przerażone zwierzęta piszczą i próbują uciekać.

Zobacz także

Materiały te wstrząsnęły całym światem. W krajach takich jakAustria, Belgia, Chorwacja, Ekwador, Holandia, Izrael, Kostaryka, Panama, Paragwaj, Peru, Singapur, Słowenia i Wielka Brytania obowiązuje zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Z kolei w Boliwii, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Chinach, na Cyprze, Grecji i na Malcie zakaz ten obejmuje wszystkie zwierzęta. Natomiast kraje, które wprowadziły częściowe ograniczenia w tej kwestii, to: Australia, Dania, Finlandia, Indie, Kanada, Meksyk, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Tajwan.

Zobacz także

W Polsce, oraz w Rosji – gdzie doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu – tresowanie zwierząt do pokazów cyrkowych jest wciąż dozwolone.

Niedźwiedź rzucił się na tresera

W trakcie występu cyrkowego w Ołońcu (Rosja), jeden z treserów przeprowadzał niedźwiedzia po arenie. Mężczyzna zmuszał zwierzę do wykonywania różnych sztuczek, w tym m.in. do pchania taczki po scenie.

W chwili, gdy treser pociągnął niedźwiedzia do w swoją stronę, ten zaatakował Rosjanina. Na scenę natychmiast wbiegli inni pracownicy cyrku. Zaczęli kopać i okładać zwierzę pięściami. W końcu, wobec przerażonego niedźwiedzia użyto paralizatora, który wywołał u zwierzęcia otępienie. Niedźwiedź zaczął snuć się po scenie, wywołując paniczną reakcję publiczności.

Jak się okazało, niedźwiedź w panice ugryzł tresera w ramię, Mężczyzna odmówił pomocy medycznej.

Zobacz także

W sprawie przeprowadzone zostanie śledztwo celem ustalenia, czy pracownicy cyrku przestrzegali zasad bezpieczeństwa pracy.

 

RadioZET.pl/poinformowani.pl/Twitter