Zamknij

Opublikowano film z nożownikiem z Surgutu przysięgającym na wierność IS

Redakcja
22.08.2017 14:17
Opublikowano film z nożownikiem z Surgutu przysięgającym na wierność IS
fot. screen/Twitter

Monitorujący strony dżihadystów ośrodek SITE podaje, że związany z Państwem Islamskim (IS) portal Furat opublikował film rzekomo przedstawiający nożownika, który w sobotę ranił siedem osób w Surgucie na Syberii.

Zwalniają na potęgę! Czy PiS oszukał nauczycieli? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE.

Na nagraniu mężczyzna przysięga na wierność przywódcy IS Abu Bakr al-Bagdadiemu. SITE Intelligence Group powiadomił o publikacji materiału w poniedziałek.

Na nagraniu obok mężczyzny widać flagę Państwa Islamskiego i siekierę. Twarz bojownika, przedstawionego jako Masa’ud al-Surghuti, jest zasłoniona kominiarką.

Zobacz także

Jak podają rosyjskie media, na nagraniu wideo bojownik wzywa muzułmanów do organizowania ataków na niewiernych z pomocą "noży i śrubokrętów".

W sobotę 19-latek ranił nożem siedem osób w centrum liczącego 330 tys. mieszkańców Surgutu na Syberii. Napastnik został zastrzelony przez policję. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie.

Władze Rosji nie uznają jednak incydentu za atak terrorystyczny. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że sprawdzana jest informacja o możliwych zaburzeniach psychicznych u sprawcy.

RadioZET.pl/PAP/DG