Zamknij

Pożar na 3. piętrze. Zrzuciła dzieci przez okno, aby je ratować

06.09.2020 19:06
pożar w Nowosybirsku
fot. YouTube/ Flurudha News

Dramatyczne sceny w Nowosybirsku. Podczas wyjazdu wakacyjnego w wynajętym mieszkaniu wybuchł pożar. 25-letnia kobieta musiała zrzucić przez okno swoje dzieci, aby je uratować. Cała rodzina szczęśliwa wyszła z pożaru bez obrażeń. Do sieci trafiło przerażające nagranie.

Kobieta spędzała wakacje w Nowosybirsku ze swoimi dwoma synami. W trakcie wyjazdu doszło jednak do dramatu. Nad ranem, gdy cała rodzina spała w wynajętym mieszkaniu, wybuchł pożar.

25-latka relacjonuje, że wraz z dziećmi z trudem udało jej się dotrzeć okna. W całym mieszkaniu rozprzestrzeniał się już dym i ogień. - Krzyczałam do przechodniów, by przynajmniej ratowali moje dzieci - wspomina.

Pożar na 3. piętrze bloku. Kobieta zrzuciła przez okno swoje dzieci, aby je ratować

Sytuacja była beznadziejna. Mieszkanie znajdowało się na 3. piętrze i wydostanie się z niego było już niemożliwe. Zanim na miejscu pojawiła się straż pożarna, akcję ratunkową zorganizowali sami sąsiedzi.

Zobacz także

Mieszkańcy rozpostarli przed budynkiem koc, wzywając, aby kobieta i dzieci wyskoczyli przez okno.

pożar nowosybirsk
fot. NGS/ Youtube

Kobieta niewiele się zastanawiając zrzuciła z okna 3- i 4-letniego syna. Chłopcy szczęśliwie spadli na rozłożony przez sąsiadów koc. Finalnie udało się uratować także dzielną matkę. Kobiecie zrzucono linę z mieszkania na 4. piętrze.

Zobacz także

25-latka w rozmowie z lokalnymi mediami przyznaje, że nie wie, skąd wzięła odwagę, aby zdecydować się na zrzucenie swoich dzieci przez okno. Stwierdziła jednak, że była świadoma, w jak dramatycznej sytuacji się znajduje i nie miała innego wyjścia.

Nie wiadomo, jak doszło do pożaru. Policja nie wyklucza, że mogło dojść do awarii kuchenki mikrofalowej lub zaprószenia ognia przez dziecko bawiące się zapalniczką.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Daily Mail/ Polsat News