Zamknij

"Przywrócić sens życia wielu ludziom". Rosyjskie reality show w...klasztorze

25.10.2019 13:21
Rosja
fot. Pustelnia Niłowo-Stołobieńska/Wikimedia.Commons

Od listopada ruszają zdjęcia do reality show pt. "Wyspa" w jednej z rosyjskich telewizji. Nie będzie to jednak zwyczajny program. Jego akcja rozgrywać się bowiem, będzie w...klasztorze. 

Choć nazwa programu może być myląca, bo sugeruje konotacje z takimi "dziełami:, jak "Wyspa miłości", to rosyjska "Wyspa" - przynajmniej w zamierzeniu twórców - zdaje się reprezentować dokładnie przeciwne wartości.

Rosja: reality show w klasztorze

Uczestnicy programu zostaną na miesiąc ulokowani w Pustelni Niłowo-Stołobieńskiej - słynnym i ogromnym klasztorze prawosławnym, położonym na malowniczej wyspie Stołobnyj na jeziuorze Seliger w obwodzie twerskim (zachodnia Rosja).

Dziesiątka śmiałków, wyselekcjonowana przez producentów, będzie oddawać się typowym klasztornym aktywnościom: modlitwie, czytaniu świętych pism, pracy na roli, w winnicy, piekarni. Będzie się także zajmować rękodziełem. I choć jest to monaster męski, to w "Wyspie" będą mogły wziąć udział także kobiety. 

Telewizja: nasz projekt przywróci sens życia wielu ludziom

Zamysł twórców mówi o przywróceniu uniwersalnych wartości i sensów oraz walce z nihillizmem zachodniej cywilizacji. W tym tonie wypowiada się m.in. dyrektor stacji, która wyprodukuje i wyemituj program. 

Zobacz także

  - Wiele telewizyjnych produkcji wiązanych jest z tym słowem. Jest to jednak nieporozumienie. Jestem pewien, że nasz projekt przywróci sens życia wielu ludziom - powiedział w rozmowie z rosyjskimi mediami (cytat za: Gazeta.pl) Boris Korchevnikov. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/YouTube